1/4 PUCHARU POLSKI

• autor: podokreg, 2010-05-11 10:09

Piłkarskie emocje w Czchowie

W najbliższym tygodniu Czchów stanie się areną ciekawych piłkarskich zmagań. Już w środę ( 12.05.2010) o godzinie 18  na Stadionie Miejskim w Czchowie rozegrany zostanie ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgowym Piast Czchów –Szreniawa Nowy Wiśnicz. Po raz kolejny Piast dotarł do ćwierćfinału tych rozgrywek i mimo natłoku meczów ( 3 mecze w tygodniu, w tym dwa na szczycie w klasie okręgowej- z Iskrą Dąbrówki Breńskie oraz  Rylovią Rylowa) postara się o kolejną niespodziankę . Warto pamiętać ze w tej edycji Piast pokonał min. Bocheński KS. Dodatkowy smaczek meczu dodaje fakt, że mecz będzie okazją do rewanżu dla grającego trenera Marcina Manelskiego , który przegrał już mecz pucharowy ze |Szreniawą (jako szkoleniowiec Unii Tarnów). Piast jako młody, niedoświadczony klub , po raz kolejny staje w roli kopciuszka, ale wyraźnie ta rola mu odpowiada.

W niedziele ( 16.05.2010) o godz. 16 mecz na szczycie w klasie okręgowej, drugi w tabeli Piast Czchów podejmował będzie Rylowie Rylowa (trzecie miejsce w tabeli). Spotkanie to może mieć decydujące znaczenie dla awansu jednej z tych drużyn do V ligi. Pojedynek zapowiada się bardzo interesująco, obie drużyny pogubiły na wiosnę kilka punktów i zwycięstwo w tym meczu może się okazać bardzo cenne w kontekście walki o awans.

„Nie ukrywamy , że natłok meczów, ich stawka sprawiają , że konieczne jest wybieranie priorytetów – utrzymanie pozycji w lidze. Z drugiej strony, znam trochę swoich zawodników i wiem, że nie lubią oddawać meczu bez walki. Zapowiadają się wiec ciekawe widowiska, z jednej strony możliwość sprawdzenia się z silniejszym rywalem(mecz pucharowy), z drugiej strony weryfikacja swojej pozycji w lidze”- stwierdził Jarosław Gurgul, manager klubu.