Podokręg Piłki Nożnej w Brzesku - strona oficjalna

Eliminacje Podokręgu Brzesko

Halowe Mistrzostwa Polski

o Puchar Prezesa PZPN

PZPN po raz drugi organizuje rozgrywki halowe o Puchar Prezesa PZPN w kategoriach U-11 (rocznik 2008) i U-12 (rocznik 2007). Są to rozgrywki dla klubów-członków MZPN i PZPN, a więc de facto Klubowe Halowe Mistrzostwa Polski U-11 i U-12.

Turnieje finałowe, z udziałem reprezentantów 16 województw, zostaną rozegrane w dniach 16/17 lutego 2019 r. w Warszawie.

Zgłoszenia udziału proszę nadsyłać e-mailem na adres: wgid.podokregbrzesko@onet.pl , najpóźniej do 19 grudnia 2018 r. (max jedna drużyna z klubu w danej kategorii wiekowej).

ELIMINACJE PODOKRĘGU BRZESKO 21.12.2018 G.17;00 HALA  - LEGIONÓW PIŁSUDSKIEGO 23

Małopolski Związek Piłki Nożnej organizuje w grudniu i styczniu eliminacje w każdym podokręgu i okręgu zakończone finałem wojewódzkim (12 stycznia 2019).

Zawody odbywać się mają na nawierzchniach parkietowych.

Harmonogram rozgrywek w Małopolsce:

1. Wyłonienie reprezentantów podokręgów/okręgów - do 31 grudnia 2018
Najlepszą drużynę w kategorii 2007 i 2008 wyłaniają okręgi Nowy Sącz i Tarnów oraz podokręgi Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka, Chrzanów, Oświęcim, Wadowice, Gorlice, Limanowa, Nowy Targ, Bochnia, Brzesko i Żabno.
Zespoły z ww. okręgów i podokręgów powinny zgłosić się do rozgrywek we własnym okręgu lub podokręgu.

2. Wyłonienie reprezentantów okręgów - do 6 stycznia 2019
a) Kraków+Myślenice+Olkusz+Wieliczka (organizator: MZPN)
W turnieju biorą udział 4 drużyny w kategorii 2007 i 4 drużyny w kategorii 2008, po jednej w obu kategoriach z Krakowa, Myślenic, Olkusza i Wieliczki.

b) Chrzanów+Oświęcim+Wadowice (organizator: PPN Wadowice)
W turnieju biorą udział 3 drużyny w kategorii 2007 i 3 drużyny w kategorii 2008, po jednej w obu kategoriach z Chrzanowa, Oświęcimia i Wadowic.

c) Nowy Sącz+Gorlice+Limanowa+Nowy Targ (organizator: OZPN Nowy Sącz)
W turnieju biorą udział 4 drużyny w kategorii 2007 i 4 drużyny w kategorii 2008, po jednej w obu kategoriach z Nowego Sącza, Gorlic, Limanowej i Nowego Targu.

d) Tarnów+Bochnia+Brzesko+Żabno (organizator: OZPN Tarnów)
W turnieju biorą udział 4 drużyny w kategorii 2007 i 4 drużyny w kategorii 2008, po jednej w obu kategoriach z Tarnowa, Bochni, Brzeska i Żabna.

3. Finały wojewódzkie - 12 stycznia 2019 (organizator: MZPN)
W turnieju biorą udział 4 drużyny w kategorii 2007 i 4 drużyny w kategorii 2008, po jednej w obu kategoriach z turniejów okręgowych (punkty 2a, 2b, 2c, 2d).

Główne założenia rozgrywek
1. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w następujących etapach:
- rozgrywki eliminacyjne, przeprowadzone przez poszczególne Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, z udziałem klubów - członków właściwych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej i PZPN
- Turniej Finałowy, organizowany przez PZPN, z udziałem 16 zwycięzców rozgrywek eliminacyjnych; termin: 16-17 lutego 2018, Warszawa
2. W rozgrywkach eliminacyjnych i Turniejach Finałowych mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy w 2019 r. kończą odpowiednio 11. rok życia (urodzeni w 2008 r. i młodsi) i 12. rok życia (urodzeni w 2007 r. i młodsi), potwierdzeni do klubu przez macierzysty związek piłki nożnej oraz uprawnieni do gry w systemie Extranet.
3. Rozgrywki eliminacyjne przeprowadzają Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, zgodnie z zasadami ustalonymi przez dany Związek Piłki Nożnej z zachowaniem zasad określonych do Turnieju Finałowego.
4. W Turnieju Finałowym:
- czas gry: 1x15 minut w eliminacjach grupowych, 2x12 minut w finałach
- drużyny składają się z 10 zawodników; jednocześnie na boisku może przebywać 5 zawodników, tj. czterech zawodników w polu + 1 bramkarz
- mecze odbywają się w halach o nawierzchni parkietowej o wymiarach nie większych niż 40x20 m
- w czasie spotkania każda drużyna może wymienić dowolną liczbę zawodników, obowiązuje zasada tzw. zmian powrotnych
- zawodnicy muszą posiadać na koszulkach numery wg obowiązujących przepisów
- mecze rozgrywa się piłkami nr 4
- po uderzeniu od sufitu, konstrukcji, oświetlenia, itp. będzie zarządzony wrzut na boisko na wysokości danego zdarzenia, przeciwko drużynie, która dopuściła się przewinienia
- wrzuty na boisko wykonuje się nogą z linii bocznej, z nieruchomo stojącej piłki, odległość przeciwnika od piłki minimum 2 m; dopuszczalne jest samodzielne wprowadzenie piłki na boisko, a następnie wykonanie dowolnego zagrania
- rzut karny wykonuje się z odległości 7 m
- bramkarz gra rękami tylko we własnym polu bramkowym będącym jednocześnie polem karnym
- po wyjściu piłki poza linię bramkową bramkarz wprowadza piłkę do gry z pola brakowego ręką, do połowy boiska; za naruszenie przepisu sędzia dyktuje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej z linii środkowej