ZASADY ZMIANY MECZY

• autor: podokreg, 2012-09-16 12:40

§ 14

1.Zawody mistrzowskie rozgrywane są w terminach ustalonych przez WG Małopolskiego ZPN, OZPN lub Podokręgu i podanych  do wiadomości zainteresowanym w oficjalnym terminarzu rozgrywek. Zastrzega się możliwość zmiany terminarza w przypadku decyzji właściwych organów licencyjnych, dyscyplinarnych i innych Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, OZPN    i Podokręgów w sprawach dotyczących uczestnictwa klubów w rozgrywkach.

2.W wyjątkowych sytuacjach, wynikających z decyzji organu administracyjnego, sądowego lub związkowego, lub innych nadzwyczajnych okoliczności, organ prowadzący rozgrywki może wyznaczyć obligatoryjny termin rozegrania zawodów.

3.Na podstawie terminarza – kluby pełniące rolę gospodarza zawodów zobowiązane są ustalić konkretne daty, godziny  i miejsca rozpoczęcia zawodów w całej rundzie i przesłać na piśmie (listem poleconym, faksem lub e-mailem) – w terminie nie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem rundy rozgrywkowej organowi  prowadzącemu rozgrywki danej klasy.

4.W przypadku nie przesłania informacji o terminie i miejscu rozegrania zawodów przeciwnikowi zgodnie z ust. 3 niniejszego paragrafu - jest on zobowiązany do pisemnego powiadomienia organu prowadzącego rozgrywki o zaistniałym fakcie na 7 dni przed terminem kolejki.

5.W takiej sytuacji właściwy Wydział/Komisja Gier najpóźniej na 5 dni przed terminem kolejki wyznacza z urzędu dokładną datę rozegrania takich zawodów (miejscem ich rozegrania będzie boisko drużyny występującej w roli gospodarza).

6.Zmiana terminu meczu wyznaczonego w sposób opisany w ust. 5 może nastąpić wyłącznie na zasadach określonych w ust. 14 niniejszego paragrafu. Nierozegranie zawodów
w terminie wyznaczonym przez organ prowadzący rozgrywki będzie skutkowało walkowerem przeciwko drużynie gospodarzy.

7.Klub będący gospodarzem meczu przesyła drogą elektroniczną bądź faksem do właściwego Wydziału/Komisji Gier informacje dotyczące godzin oraz miejsca rozegrania zawodów. W tym przypadku przyjmuje się, że opublikowanie terminarza na oficjalnej stronie Małopolskiego ZPN,  OZPN lub Podokręgu jest obowiązujące, a zamieszczone tam terminy rozgrywania meczów są wiążące dla obu zainteresowanych klubów.

8.Wydział/Komisja Gier może w uzasadnionych przypadkach wyznaczyć jednakowy dla wszystkich drużyn termin rozgrywania początkowych kolejek rundy jesiennej lub wiosennej.

9.Organ prowadzący rozgrywki wyznacza obligatoryjny termin rozegrania ostatniej kolejki sezonu rozgrywkowego, a w uzasadnionych przypadkach może wyznaczyć obligatoryjny termin rozegrania meczów dwóch ostatnich kolejek. Organ prowadzący rozgrywki może za zgodą obu klubów ustalić inny termin rozegrania poszczególnych meczów w tych kolejkach, ale tylko wcześniejszy niż uprzednio wyznaczony.

10.W przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych organ prowadzący rozgrywki ma prawo wyznaczyć rozegranie awansem kolejek z rundy wiosennej.

11.Klub będący gospodarzem zawodów ma prawo nie później niż na 14 dni przed wcześniej wyznaczonym terminem (liczy się data wpływu pisma do Wydziału/Komisji Gier) zmienić datę zawodów bez zgody przeciwnika (z obowiązkiem jego pisemnego powiadomienia). Zmiana ta może dotyczyć tylko tego samego terminu rozgrywkowego.

12.Terminy zawodów mogą być zmienione na prośbę jednego z klubów, wniesioną  do Wydziału/Komisji Gier. Klub zwracający się o Zmiana ta może dotyczyć tylko tego samego terminu rozgrywkowego.zmianę terminu, obowiązany jest wskazać przyczynę, zaproponować nowy termin i godzinę rozegrania zawodów oraz uzyskać zgodę przeciwnika (na piśmie). Wystąpienia o zmianę terminu bez zgody przeciwnika – nie będą rozpatrywane.
 W przypadku zmiany daty lub godziny spotkania w terminie krótszym niż 14 dni przed meczem klub wnioskujący zobowiązany jest do wniesienia opłaty w wysokości określonej dla poszczególnych klas rozgrywkowych przez organ prowadzący rozgrywki, na konto MZPN, OZPN lub Podokręgu.
Wystąpienie o zmianę terminu bez dokonania opłaty regulaminowej organ prowadzący pozostawia bez rozpatrzenia.

13.Zmieniony termin nie może przypadać w żadnym przypadku po zakończeniu rozgrywek lub wyznaczonych już terminach obligatoryjnych.

14.W uzasadnionych wypadkach Wydział/Komisja Gier może dokonać zmiany terminu z urzędu lub ogłosić zakaz gry.

20.Sobota i niedziela oraz środa ustalone w terminarzach - traktowane są, jako jeden termin rozgrywkowy. W wyjątkowych przypadkach - tylko za zgodą obu zainteresowanych drużyn mecze mogą zostać rozegrane 1 dzień przed lub 1 dzień po terminie.

21.Wszystkie zawody rozegrane dzień po dniu należy uważać za jeden termin, niezależnie od tego czy zawody będą rozegrane zgodnie z terminarzem, czy też zostaną przełożone w toku rozgrywek.